15 czerwca 2020
JM Rektor zapoznał się z pierwszą wystawą on-line – Struktury Miasta Aachen, zrealizowaną na Wydziale Architektury

W wernisażu 9 czerwca br. w Galerii Hol WA uczestniczyli Dziekan prof. Klaudiusz Fross, Prodziekan dr Tomasz Bradecki,  Kierownik Katedry RAr1 prof. Krzysztof Gasidło oraz dwójka studentów, współautorów wystawy Natalia Żak, Patrycja Sikorska. Na Zoom on-line uczestniczyli: prof. Allesandro Camiz Özyeğin - Faculty of Architecture and Design, University of Istanbul; prof. Lamberto Amistadi - University of Bolonia, Department of Architecture, Cesena; prof. Uve Schroeder - Rheinische Technische Univeritaet.

Wystawa pokazała nowe możliwości i szanse jakie dają najnowsze technologie zdalnej edukacji. Uroczyste otwarcie transmitowane było na żywo w kanale YouTube. W wernisażu mogli uczestniczyć goście zagraniczni za pomocą platformy Zoom. Autorzy wystawy zbudowali zarówno modele struktur miasta w formie makiet fizycznych jak i wirtualnych. Wydarzenie było także próbą technologiczną. Wystawa wyznacza nowe kierunki rozwoju edukacji oraz promocji dorobku. To także szansa na nowe podejście do umiędzynarodowienia ciekawych inicjatyw organizowanych na Wydziale. Uczelnia Badawcza zobowiązuje to podejmowania ambitnych wyzwań. Gratuluję pomysłodawcom, wykonawcom i organizatorom – prof. Klaudiusz Fross, dziekan WA.

Pełne informacje o wystawie, jej organizatorach i uczestnikach zamieszczono w wiadomościach głównych www.polsl.pl (archiwum str. 2, m.in. film-relacja z otwarcia).

Komunikat zawiera załącznikiJM wystawa on-line.jpg

Wiadomość utworzona: 15 czerwca 2020 11:47, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 11:47, wykonana przez: Mirosław Rogula