8 czerwca 2020
Przyłbice ochronne – druk 3D.

Wydział Architektury włączył się do akcji walki z pandemią jako program badawczy pod patronatem Dziekana. Dwa niezależne zespoły pracowały nad drukiem 3D w celu uzyskania prototypów przyłbic. Zestaw przyłbic ochronnych w ilości 40 szt. przekazano do testowania do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA  w Lublińcu, ul. Posmyk 5. Przyłbice powstały dzięki zaangażowaniu partnerów, pracowników i studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, m.in.: Piotra Kuracha, Łukasza Migała, Huberta Migała. Kolejne prace nad autorskim, zmodyfikowanym wzorem przyłbicy z osłoną twarzy oraz górnej części głowy prowadzili: prof. Klaudiusz Fross i mgr Tomasz Szuliński. Po zaprojektowaniu wzoru pracownik Katedry RAr5 Tomasz Szuliński osobiście wydrukował i złożył 40 szt. na potrzeby własne Wydziału i Uczelni. Wykonana przyłbica o nazwie „112” posiada logo Politechniki Śląskiej oraz nazwę Wydziału Architektury. Dziekan Klaudiusz Fross zaprezentował wyrób na spotkaniu z JM Rektorem oraz Dziekanami innych wydziałów. Autorskie przyłbice przekazano: JM Rektorowi, Prorektorowi ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gosp., Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, Kierownikowi Ośrodka Sportu, Z-cy Przewodniczącego Rady Uczelni, Kierownik Działu Promocji, Kierownik i pracownikom Biura Dziekana, pracownikom BOS, sekretariatom katedr. Przyłbice będą również przekazane do Rektoratu.

Wszystkie przyłbice wykonano w systemie pracy zdalnej. Był to sprawdzian Naszej determinacji oraz wytrwałości w zaplanowanym zamierzeniu. Podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w projekt osób, w tym administracji Wydziału, która pomagała w zakupach surowców do druku 3D.

Komunikat zawiera załączniki1 Przyłbica WA Art 2020.jpg

Wiadomość utworzona: 8 czerwca 2020 09:06, autor: Mirosław Rogula