16 kwietnia 2020
Wojciech Murdzek nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Poseł Wojciech Murdzek w listopadzie 2019 roku odwiedził wystawę Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej na Salonie Biznesu i Sztuki Genius Loci w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze Cieplicach. Dziekan Wydziału prof. Klaudiusz Fross zaprezentował wtedy dorobek związany z designem samochodowym i Pracownią Mebla Katedry RAr4.

Dla przypomnienia organizatorzy z Politechniki Śląskiej wystąpili w panelach dyskusyjnych m.in. na temat przyszłości rozwoju elektromobilności oraz z prezentacją promującą dorobek Wydziału. Nasz absolwent architekt Mateusz Tomiczek zaprezentował Polski Samochód Elektryczny. Uczestnikami Salonu byli posłowie, przedstawiciele rządu, korpusu dyplomatycznego Węgier, lokalni samorządowcy, dziekani, artyści, designerzy, naukowcy, przedstawiciele biznesu. Artyści zaprezentowali malarstwo, fotografię, design modowy, rzeźby. Główny pomysłodawca i organizator artysta Konrad Tomaszewski od 4 lat jest partnerem Wydziału Architektury, zaprezentował szklane rzeźby. Wystawę przygotowali dr Krzysztof Groń, prof. Klaudiusz Fross, arch. Mateusz Tomiczek. Planowana jest już kolejna edycja międzynarodowa, w której Wydział Architektury będzie promował osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i wzornicze.

Nowemu Panu Ministrowi składamy gratulacje oraz życzymy samych trafnych decyzji wpływających na rozwój nauki i szkolnictwa wyższego.

Klaudiusz Fross
Dziekan