14 lutego 2020
Program badawczy aRt&DeSiGn in Public Space

Projekt realizujący elementy małej architektury w przestrzeni kampusu uczelni. W ramach projektu tworzone są kolejne obiekty w zakresie edukacji, sztuki i designu. Mają one inspirować, prowokować do przemyśleń, prezentować prace studentów i pracowników, a przede wszystkim inspirować i nakłaniać do stosowania designu w małej architekturze. W ramach projektu będą prowadzone dalsze badania, m.in. obserwacje zachowań użytkowników. Wybrane elementy przestrzeni są modyfikowalne, przenośne oraz mogą być dalej kreowane, a proces twórczych działań jest otwarty i możliwy do kontynuacji. Wykonano: 3 Czerwone Sześciany – Zapatrzenie - Wpływ brył geometrycznych na postrzeganie otaczającej nas przestrzeni, 4 numerowane nakładki na ławki BenchMan, Modulor Le Corbusier’a z informacją graficzną. W realizacji i niedługo montowana będzie Rzeźba Kinetyczna zaprojektowana w ramach zajęć ze studentami.

Uczestnicy:

Dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ, dr inż. arch. Elżbieta Błeszyńska, dr sztuk plast. Krzysztof Groń, mgr inż. arch. Wojciech Słodowy.

Studenci Wydziału Architektury: Karolina Woźny, Wiktoria Rutka, Zuzanna Węglarz, Olga Sapeta, Weronika Grzenkowicz-Rogal, Estera Woskolej, Magdalena Zachariasz

Projekt jest otwarty, ma charakter rozwojowy.
Zapraszamy do współpracy.

Nasze hasło:
Zmieniaj otoczenie i zainspiruj innych.

Dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ
kierownik projektu 2019/2020