14 lutego 2020
Koncepcja ławki „BenchMan”.

BenchMan to element innowacyjnego projektu badawczego „aRt&DeSiGn in Public Space” pod kierunkiem prof. Klaudiusza Fross, dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. BenchMan to aktywator przestrzeni jako nakładka na istniejące ławki lub w komplecie z nową ławką. Zwraca uwagę, zaprasza i zaciekawia oraz inspiruje do własnej kreatywności. Uaktywnia przestrzenie, nadaje indywidualny charakter, skłania do robienia foto i selfie, co może wpłynąć na większą rozpoznawalność danego miejsca. Nakładka BenchMan pokazuje siłę designu i sprawia, że miejsce staje się zapamiętane i częściej odwiedzane. Każdy BenchMan ma nadany indywidualny, trawiony kolejny numer realizacji. BenchMan to wspólna zabawa w przestrzeni publicznej. Pierwsze nakładki o nr 1 - 4 powstały w lutym 2020 roku na terenie kampusu Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej w Gliwicach. Kolejne ławki powstaną w Mikołowie oraz planuje się realizację przy SCCS w Zabrzu. Co wymaga dalszych ustaleń i decyzji. Autor: Klaudiusz Fross.

Komunikat zawiera załącznikiKoncepcja ławki Bench Man.jpg

Wiadomość utworzona: 14 lutego 2020 08:46, autor: Mirosław Rogula