31 stycznia 2020
Wydział Architektury na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej z wystawą

W Katowicach w holu Wydziału prezentowana jest Wystawa Pasaż Krasińskiego. Wystawę zorganizowali dr Elżbieta Błeszyńska i prof. Klaudiusz Fross. Zaprezentowano wyniki studenckiego konkursu zamkniętego opracowanego przez trzy zespoły pod kierunkiem dr E. Błeszyńskiej. W ramach konkursu opracowano trzy koncepcje: NOWA RAWA, ZIELONA ARTERIA, POLILINIA. Autorzy studenci Wydziału Architektury: Katarzyna Dybała, Natalia Hołoś, Aleksandra Machura, Bartosz Słomka, Marta Błaszczyk, Krzysztof Bytomski, Katrina  Kędrak, Anna Motyka, Izabela  Kubica, Beniamin Walecki, Kamil Wróbel. Patronat nad projektem objął JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Dziekan Wydziału Architektury. Projekt konsultował Dziekan Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej prof. Piotr Folęga. Dnia 31 stycznia br. koncepcje zaprezentowano władzom Wydziału, Miasta i Politechniki. Wizje stanowią ciekawe propozycję, które mogą zainspirować oraz zmobilizować do kontynuacji prac nad inwestycją.

Dziękujemy studentom za zaangażowanie.

Komunikat zawiera załącznikiWydz Transportu.jpg

Wiadomość utworzona: 31 stycznia 2020 09:16, autor: Mirosław Rogula