20 stycznia 2020
W dniach 14-16 stycznia na terenie miasteczka akademickiego naszej uczelni odbyły się zajęcia terenowe ze studentami I roku Wydz. Architektury PŚ, z zakresu rozpoznawania dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami.

W ciągu trzech dni zostało "przećwiczonych" ponad 100 osób. Prowadzący, wśród których byli m.in. inicjatorka i organizatorka przedsięwzięcia Prof. Katarzyna Ujma-Wąsowicz oraz szef przedmiotu "Wstęp do projektowania" Dr Lech Wojtas, mieli do dyspozycji 10 wózków inwalidzkich oraz 10 okularów zaburzających widzenie. Studenci mieli szansę wczuć się w sytuację użytkownika poruszającego się na wózku i osoby niedowidzącej. Istotnym elementem szkolenia był fakt, iż w zajęciach udział wzięły osoby, które albo nie chodzą, albo nie widzą, dzieląc się opowieściami o swojej wersji rzeczywistości: Ada Siuta, Sławek Cywka i Andrzej Pawluś. Należą im się ogromne podziękowania za chęć współpracy w podnoszeniu świadomości i wrażliwości studentów.

Komunikat zawiera załącznikizdjęcie 1.jpg, zdjęcie 2.jpg, zdjęcie 3.jpg, zdjęcie 4.jpg

Wiadomość utworzona: 20 stycznia 2020 08:40, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 20 stycznia 2020 08:40, wykonana przez: Mirosław Rogula