12 grudnia 2019
Konkurs na koncepcję programowo-przestrzenną parku wiejskiego w Węgrzcach

W listopadzie 2019 roku rozstrzygnięto konkurs na koncepcję programowo-przestrzenną parku wiejskiego w Węgrzcach, w gminie Zielonki.
Został on zorganizowany z udziałem studentów, którzy uczestniczyli w przedmiocie Zieleń na budynkach na 4 sem. studiów I stopnia. Organizatorami byli: Pracownia ML Architekci z Zabrza, Sołectwo Węgrzce oraz Wydział Architektury z prowadzącym przedmiot dr hab. inż. arch. Krzysztofem Rostańskim prof. PŚ. Zadanie konkursowe obejmowało koncepcję rewitalizacji . Głównymi kryteriami wyboru laureatów była dostępność terenu, oferta miejsca spotkań mieszkańców i rozwiązanie problemu wód powodziowych.
W sołectwie Węgrzce zorganizowano wystawę prac, w czasie której mieszkańcy wybierali własnych faworytów. W efekcie wspólnych decyzji organizatorów konkursu i mieszkańców wybrano 3 prace, którym przyznano równorzędne wyróżnienia.
Laureatami konkursu zostali:
Aleksandra Batko, Ksawery Glegoła, i Natalia Żak

Komunikat zawiera załącznikiBatko Aleksandra_.png, Glegoła Ksawery_.png, Konkurs Wegrzce.JPG, Zak Natalia_.png

Wiadomość utworzona: 12 grudnia 2019 11:54, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 12 grudnia 2019 11:54, wykonana przez: Mirosław Rogula