11 grudnia 2019
Konkurs na plakat „Szacunek to nie tylko pojęcie”.

W listopadzie 2019 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na plakat „Szacunek to nie tylko pojęcie”, jaki został zorganizowany w ramach seminarium „Konotacje w architekturze” na 2 sem. studiów II stopnia. Organizatorami byli: Społeczne Towarzystwo Ekologiczne „Pro Vita et Patria” z Gliwic z Prezesem Robertem Rzeplińskim oraz Wydział Architektury z prowadzącym przedmiot dr hab. inż. arch. Krzysztofem Rostańskim prof. PŚ. Zadanie konkursowe obejmowało plakat zawierający pozytywne przesłanie na temat treści ujętych w sentencji: Szanuj chleb, siebie, bliźniego, Polskę. Głównym kryterium wyboru laureatów była uniwersalność przekazu i szczególny wyraz plastyczny.
Zamierzeniem Społecznego Towarzystwa Ekologicznego jest organizacja podobnych konkursów również w szkołach i przedszkolach naszego regionu dla porównania wrażliwości różnych pokoleń. Na początku roku planowana jest wystawa plakatów konkursowych w Galerii WA.
Laureatami konkursu zostali:
I Nagroda Joanna Tarasek, I Wyróżnienie Aleksandra Samulska i II Wyróżnienia dla Pauliny Kremskiej, Daniela Milewskiego i Sabriny Tkaczuk.

Komunikat zawiera załącznikiKonkurs Szacunek.JPG

Wiadomość utworzona: 11 grudnia 2019 07:53, autor: Mirosław Rogula