13 stycznia 2020
W dniach 15-17.11 podczas wydarzenia 4Buildings w Katowicach

w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach miała miejsce wystawa wybranych prac studenckich Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, które promują rozwiązania w zakresie energooszczędności, ochrony środowiska, wysokiej efektywności energetycznej, a także wizji zrównoważonych rozwiązań w designie, architekturze i urbanistyce.
Na wystawie zaprezentowano plansze z wybranych dyplomów magisterskich i prac kursowych, których tematyka jest zbieżna z najnowszymi trendami, które mają sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi. Prace przedstawiają: Samowystarczalny habitat, 'Water Edge' pływający kompleks wielofunkcyjny, 'Delta 4 cleaning' - wieżowiec oczyszczający ocean, Farmę miejską czyli dzielnicę żywienia w kontekście globalnych wyzwań, projekt zeroenergetycznego centrum rekreacji, 'Terminus' projekt samowystarczalnej osady na bazie uniwersalnego systemu konstrukcyjnego, Ride 'NO' Park - projekt wielopoziomowego designerskiego parkingu dla rowerów, koncepcja zagospodarowania terenów wokół kanału żeglugowego oraz Miejskie uzdrowisko - projekt adaptacji budynku starej siłowni energetycznej na obiekt rekreacyjny. Przedstawione projekty są zarówno teoretyczne i futurystyczne, jak i rzeczywiste, zlokalizowane na konkretnych działkach, takie które wykorzystują potencjał danej lokalizacji. Wszystkie prace demonstrują innowacyjne podejście do projektowania w urbanistyce, architekturze i designie.

Komunikat zawiera załączniki20191115_112526.jpg, 20191115_112532.jpg, 20191115_112641.jpg, 20191115_125001.jpg

Wiadomość utworzona: 19 listopada 2019 08:05, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2020 10:28, wykonana przez: Mirosław Rogula