28 października 2019
Obiekt Niemożliwy

– to instalacja świetlna zrealizowana na kominie elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu – obiekcie wołającym o rewitalizację. Autorem jest nasz absolwent oraz zeszłoroczny laureat medalu im prof. Z. Majerskiego znany śląski architekt Przemo Łukasik. Uroczystość inaugurująca i jednocześnie śląski jubileusz 25-lecia „Architektury-murator” odbył się 25 października w Teatrze Rozbark. Gości przywitał prezydent miasta Bytom. W imprezie uczestniczył Dziekan prof. Klaudiusz Fross. Uroczystość uświetnił genialny występ taneczny Teatru Rozbark. Warto dodać, że poprzedniego dnia w budynku X odbyły się warsztaty dla studentów prowadzone prze arch. Przemo Łukasika we współpracy z firmą Zumtobel. Nasz Wydział jest partnerem wydarzenia.

Warto prześledzić tą ciekawą inicjatywę na stronie: architektura.muratorplus.pl.

Komunikat zawiera załącznikifot 2 Teatr Rozbark.jpg, foto 1.jpg

Wiadomość utworzona: 28 października 2019 13:25, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 28 października 2019 13:25, wykonana przez: Mirosław Rogula

Aktualności Wydziału Architektury