18 października 2019
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

odbyła się tradycyjnie w auli CEK w dniu 14 października 2019. Gościem specjalnym Inauguracji był JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk. Uroczystość zaszczycili m.in.: Dziekani i Prodziekani Wydziałów, kierownicy jednostek Politechniki, Przedstawiciele Metropolii, Miast i Gmin, Partnerzy otoczenia społeczno-gospodarczego, Profesorowie seniorzy, Laureaci medalu, Władze Izb i stowarzyszeń zawodowych. Po raz pierwszy w roli prodziekanów wystąpili prof. Michał Sitek oraz dr Tomasz Bradecki. Podczas inauguracji odbyło się ślubowanie studentów I-roku, które poprowadziła prodziekan ds. Kształcenia prof. Dorota Winnicka-Jasłowska. W słowie wstępnym dziekan prof. Klaudiusz Fross przywitał zaproszonych Gości, a następnie w formie prezentacji omówił dotychczasowy dorobek wydziału podsumowując okres 3-letniej kadencji 2016-2019. Skierował także do studentów I-roku wiele motywujących do twórczych wyzwań słów. Wykład inauguracyjny przeprowadzili tegoroczni laureaci medalu im. Prof. Zygmunta Majerskiego: BAAS arquitectura, Grupa 5 Architekci, MAŁECCY Biuro Projektowe. Następnie wręczone zostały Wyróżnienia Dziekana statuetki (Tuba, z foto Wydziału z 1977 i dyplomy oraz okolicznościowe filiżanki z logo wydziału. Wyróżnienia w 3 grupach: Osobowości i Partnerzy Wydziału, osoby za dorobek indywidualny, ciekawe i odważne działania oraz kadra zarządzająca Wydziałem (przewodniczący Rady Dyscypliny i jego zastępca, kierownicy Katedr i ich zastępcy, przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego do Rady Dziekańskiej). Tradycyjnie wręczono dyplomy studentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w procesie rekrutacji, oraz dyplomy Najlepszy Student WA. Gościem specjalnym Inauguracji był JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk. Uroczystość zaszczycili m.in.: Dziekani i Prodziekani Wydziałów, kierownicy jednostek Politechniki, Przedstawiciele Metropolii, Miast i Gmin, Partnerzy otoczenia społeczno-gospodarczego, Profesorowie seniorzy, Laureaci medalu, Władze Izb i stowarzyszeń zawodowych. Na zakończenie wykonano wspólną fotografię. Uroczystość filmowała TV Akademicka. Oprawa artystyczna Akademicki Zespół Muzyczny. Po inauguracji Gości i Pracowników zaproszono na poczęstunek.

Wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością Naszą Uroczystość pragnę złożyć serdecznie podziękowania. … Inauguracja to świętowanie przyjęcia w poczet studentów I-roku oraz rozpoczęcia nowego roku akademickiego. To także okazja do wspólnego spotkania Pracowników, Studentów i Partnerów” prof. Klaudiusz Fross, dziekan

Wiadomość utworzona: 18 października 2019 16:04, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 18 października 2019 16:05, wykonana przez: Mirosław Rogula

Aktualności Wydziału Architektury