12 września 2019
Zagraniczna realizacja projektu architektonicznego studentów Wydziału Architektury

W dniach 1-6 września 2019 odbyła się kolejna edycja międzynarodowych warsztatów projektowo-badawczych Koła Naukowego Historii Architektury i Dziedzictwa Kulturowego w Seifhennersdorf (Niemcy). Tym razem studenci wybudowali własny prototypowy domek rekreacyjny, którego projekt wyłoniony został w drodze wcześniejszego konkursu.

Autorami projektu jest zespół w składzie: inż. arch. Jakub Bródka, Michał Mirosławski (Politechnika Śląska), inż. arch. Jagoda Racheniuk (Politechnika Wrocławska) oraz Celine Peschos  (TU Dresden).

Budowę domku, pod kierunkiem dr inż. arch. Elżbiety Rdzawskiej-Augustin, zrealizowali: Paweł Furgalski, Mikołaj Kociołek, Piotr Gajdka, Krzysztof Hendel, inż. arch. Jakub Bródka, przy współpracy z mgr inż. arch. Agnieszki Nowickiej oraz  inż. arch. Jagody Racheniuk z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Docelowo w miejscowości Seifhennersdorf zrealizowanych zostanie siedem domków rekreacyjnych według zwycięskiego projektu.

Współpraca z Windmühle Seifhennersdorf, w postaci warsztatów naukowo-projektowych  trwa nieprzerwanie od dwudziestu pięciu lat. W gronie stałych partnerów współpracy znajdują się Wydziały Architektury Politechniki Śląskiej, Wrocławskiej i Drezdeńskiej a także inne zapraszane uczelnie europejskie.

Komunikat zawiera załącznikidodatkowe_1.jpg, FOTO-GŁÓWNE.jpg

Wiadomość utworzona: 11 września 2019 08:09, autor: Mirosław Rogula