Autor: Arkadiusz Twardoń Publikacja: 11.10.2021 Aktualizacja: 05.01.2022

Aktualności StatSoft

Zapraszamy do lektury najnowszego zestawu informacji o wydarzeniach organizowanych przez firmę StatSoft a związanych z oprogramowaniem STATISTICA.

Weź udział w XXV Konferencji on-line „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”

Już 20-21 października odbędzie się wyjątkowa, jubileuszowa edycja konferencji naukowej! Uczestnicy będą mieć okazję do zgłębienia tajników wykorzystania statystyki w różnych dziedzinach nauki, a także szansę na udział w praktycznych warsztatach. Pod okiem ekspertów wnikną w obszar analizy danych, co niewątpliwie przyda się podczas własnych badań oraz pracy zawodowej. Oprócz tego na słuchaczy czekają konkursy z nagrodami, quizy wiedzy i porady analityczne. Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Najlepsze polskie uczelnie korzystają ze Statistica

Uniwersytet Jagielloński, za nim Uniwersytet Warszawski, następnie Politechnika Warszawska – to najlepsze publiczne uczelnie według XXII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Aktualnie 44 uczelnie z pierwszej 50. uwzględnionej w rankingu (aż 88%!) korzystają ze specjalnych licencji akademickich na oprogramowanie Statistica. Dzięki licencjom studenci oraz pracownicy naukowi mają komfortowy dostęp do rozwiązań analitycznych oraz mogą korzystać ze Statistica na domowych komputerach.

Politechnika Poznańska podnosi kompetencje dzięki naszym szkoleniom

Już trzeci rok z rzędu przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu statystyki dla studentów Politechniki Poznańskiej. Kurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu studenci mieli możliwość konsultacji z prowadzącym. Cieszymy się, że dziekan Politechniki zdecydowanie rekomenduje nasze szkolenia, doceniając przy tym profesjonalizm, duże doświadczenie i obszerną wiedzę naszych ekspertów.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru:

Dane na żądanie, czyli wirtualizacja danych na potrzeby analityki

oraz materiałów na temat

Statistica Visual Basic

Jak rozwiązać problem porównań wielokrotnych w badaniach naukowych?

Wykonując porównania wielokrotne, stosunkowo częste w naukach eksperymentalnych, badacz naraża się na przypadkowe uzyskanie wyniku istotnego statystycznie. Konsekwencją tego może być odrzucenie prawdziwej hipotezy zerowej i popełnienie błędu I rodzaju polegającego na przyjęciu nieprawdziwej hipotezy alternatywnej. Stosowane metody kontroli ryzyka wystąpienia takiego scenariusza mogą prowadzić do obsesyjnego obniżania akceptowalnego poziomu istotności statystycznej.

Jesień ze szkoleniami StatSoft Polska

Czy długie jesienne popołudnia muszą oznaczać nudę i brak energii? Zdecydowanie nie! Zachęcamy do wejścia w tajemniczy świat statystycznej analizy danych.

Przygotowaliśmy dodatkowe terminy najbardziej rozchwytywanych kursów oraz nowości, a w najbliższym czasie szczególnie polecamy:

Pokaż wszystkie
photo

Szkolenia z analizy danych - Statistica, R, Python, Spotfire. Zarezerwuj miejsce!

2024-04-09 08:47:31
2024-04-09 09:01:03

Matlab 2022b prelease

2022-06-20 07:23:00
2022-06-20 07:31:55
photo

Szkolenia StatSoft Polska - Zabłyśnij wiedzą na wiosnę!

2022-04-11 12:15:32
2022-04-11 12:18:36