Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Rady Dyscyplin
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Kalendarium > 13 Międzynarodowa Konferencja „Metody Chronologii Bezwzględnej” / 13th International Conference “Methods of Absolute Chronology”  

Kalendarium: 13 Międzynarodowa Konferencja „Metody Chronologii Bezwzględnej” / 13th International Conference “Methods of Absolute Chronology”

Eksportuj wydarzenie

Tytuł wydarzenia

13 Międzynarodowa Konferencja „Metody Chronologii Bezwzględnej” / 13th International Conference “Methods of Absolute Chronology” 

Forma

Konferencja  

Krótki opis

Konferencje „Methods of Absolute Chronology” (MACh) (http://www.carbon14.pl/conference/) organizowane są przez ZZR, od roku 1983 począwszy, co 3 lata. Od roku 1998 konferencje odbywały się w języku angielskim i nabrały charakteru konferencji międzynarodowych dla 80 do 100 osób. Poprzez wymianę doświadczeń wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie datowania z różnych krajów świata, konferencje mają na celu wypracowanie sposobów doskonalenia stosowanych technik i metodyki pomiarów w celu uzyskiwania wiarygodnych i spójnych wyników pochodzących z różnych laboratoriów. W konferencjach biorą również udział przedstawiciele nauk przyrodniczych i archeologii. Dyskusje w gronie fizyków, przyrodników i archeologów służą do upowszechniania metod datowania oraz interpretacji dat i innych badań towarzyszących, uzyskanych różnymi metodami, w odniesieniu do różnych środowisk sedymentacyjnych i kultur archeologicznych. Zwracają uwagę na wiarygodność i dokładność oraz ograniczenia w konstrukcji skali czasu dla zjawisk geologicznych i klimatycznych w historii Ziemi i rozwoju kultury ludzkiej. Prezentacja wyników badań środowiska współczesnego umożliwia weryfikację założeń metod datowania i uświadamia ich zakres stosowalności do zjawisk zachodzących w odległej przeszłości (w skali setek, tysięcy i milionów lat temu). Spotkania konferencyjne dają sposobność do tworzenia nieformalnych, interdyscyplinarnych grup, których dalsza współpraca przejawia się między innymi we wzajemnych wizytach naukowych, przygotowaniu wniosków projektowych i publikacji.

Czas rozpoczęcia

2019-06-05 08:00 

Czas zakończenia

2019-06-07 18:00 

Cykl

 

Wydarzenie całodzienne

 

Miejsce

Tarnowskie Góry, Hotel Opera  

Organizator (organizacja/jednostka)

Instytut Fizyki-CND, Zakład Zastosowań Radioizotopów  

Kontakt (imię, nazwisko, telefon, e-mail, inne)

Natalia Piotrowska, 26-51, natalia.piotrowska@polsl.pl

Więcej informacji (link)

http://www.carbon14.pl/13thMAC/ 

Obszar roboczy

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Utworzony o 2019-05-30 09:32  przez Anna Erm 
Data ostatniej modyfikacji: 2019-05-30 09:32 , autor ostatniej modyfikacji: Anna Erm