26 października 2020
Studencie! Trwają Wirtualne Dni Dawcy Szpiku

Fundacja DKMS zachęca do dokonania rejestracji w ramach Wirtualnych Dni Dawcy Szpiku. Nowa formuła XII edycji inicjatywy HELPERS’GENERATION jest związana z obostrzeniami dotyczącymi epidemii COVID-19.

Aby dołączyć do grona Dawców Szpiku, należy zamówić pakiet rejestracyjny za pośrednictwem strony internetowej. Po otrzymaniu przesyłki należy postępować zgodnie z załączonymi instrukcjami. Pałeczki z pobranym z wewnętrznej strony policzka wymazem należy umieścić w kopercie zwrotnej i przesłać do DKMS. Aby zapewnić bezpieczeństwo, wysyłki należy dokonać dopiero po upływie minimum 3 dni.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z broszurą informującą o działaniach Fundacji w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku wśród studentów odbywała się dotychczas bezpośrednio na uczelnianych korytarzach. Osoby, które dokonały zgłoszenia, trafiają do potencjalnych bazy dawców, którzy mogą pomóc osobom chorym na nowotwory krwi. Dotychczas odnotowano prawie 129 tysięcy rejestracji w środowisku akademickim (dane: styczeń 2020). Ogólnie do grona dawców szpiku zarejestrowano niemal 1 mln 700 tysięcy osób (dane: wrzesień 2020).

Więcej informacji znajduje się na stronie Fundacji DKMS.

Wiadomość utworzona: 26 października 2020 09:48, autor: Aleksandra Weber
<listopad 2020>