22 października 2020
Dr inż. Jakub Nalepa stypendystą Nagród Naukowych „Polityki”

Dr inż. Jakub Nalepa z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej znalazł się w gronie stypendystów jubileuszowej, dwudziestej edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Nagroda została przyznana w kategorii „Nauki techniczne”.

Z 400 otrzymanych zgłoszeń Kapituła Profesorska wyłoniła 15 tegorocznych finalistów, spośród których w sposób szczególny nagrodzono piątkę naukowców o największych osiągnięciach.

Dr inż. Jakub Nalepa został wyróżniony już w pierwszym etapie „Nagród” w zakresie „Nauk technicznych”. Wyniki zostały zaprezentowane w aktualnym wówczas numerze „Polityki” z 16 września (38/2020) oraz na stronie.

Konkurs był skierowany do doktorantów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych, naukowych i dydaktycznych zatrudnionych w polskich szkołach wyższych. Ocenie podlegały zależności między wiekiem a dorobkiem naukowym osoby, która zgłosiła swoją kandydaturę.

Program stypendialny Fundacji Tygodnika „Polityka” – Nagrody Naukowe (do 2001 r. pod nazwą „Zostańcie z nami!”) – ma pozwolić na wypromowanie i docenienie młodych naukowców. Fundacja przedstawia swoje cele w następujący sposób: „Przyznając Nagrody Naukowe, chcemy wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych jako wzorce kariery zawodowej.”

Wśród pracowników Politechniki Śląskiej znajduje się jeszcze dwóch laureatów Nagród Naukowych „Polityki”. Są to: prof. Andrzej Chydziński (w 2007 r.) oraz prof. Jerzy Respondek (w 2008 r.).

Na stronie znajdują się wideoprezentacje wszystkich laureatów.

fot. Leszek Zych

Wiadomość utworzona: 20 października 2020 14:55, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 22 października 2020 08:36, wykonana przez: Dominika Gnacek
<listopad 2020>