13 października 2020
Studentka Politechniki Śląskiej Ambasadorem Kariery w UE

Studentka Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej Aneta Nowak znalazła się w gronie Ambasadorów Kariery w UE. Laureaci zostali wyłonieni przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Europejski Urząd Doboru Kadr.

Preselekcja objęła ocenę złożonych aplikacji oraz rozmowy z kandydatami. Jedną z Ambasadorek została pani Aneta Nowak – studentka z Wydziału Inżynierii Materiałowej. Pozytywnie zrekrutowani ambasadorzy, wywodzący się spośród studentów najlepszych europejskich uczelni, odpowiedzialni będą za informowanie oraz promocję zatrudnienia w instytucjach europejskich. Do ich zadań – w okresie od jesieni tego roku do jesieni roku przyszłego – należeć będzie m.in. współpraca z Biurem Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, uczestniczenie w targach pracy, organizacja i prowadzenie prezentacji możliwości zatrudnienia w UE dla studentów, rozwój sieci kontaktów między uczelniami i dostarczanie informacji wszelkim zainteresowanym osobom oraz mediom. Ponadto będą odpowiedzialni także za odpowiadanie na wszelkie zapytania dotyczące możliwości zawodowych w instytucjach UE.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie mu poświęconej oraz w mediach społecznościowych EU Careers Silesia.

Wiadomość utworzona: 13 października 2020 13:24, autor: Dominika Gnacek
<listopad 2020>