12 października 2020
Pracownik Politechniki Śląskiej redaktorem naukowym International Journal of Imaging Systems and Technology

Dr inż. Jakub Nalepa z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej dołączył do rady redakcyjnej czasopisma International Journal of Imaging Systems and Technology. Jest jedynym Polakiem, który zasiada w składzie tego kolegium.

Czasopismo International Journal of Imaging Systems and Technology jest wydawane przez Wiley Online Library i posiada Impact Factor 1,925. Dr inż. Jakub Nalepa współtworzy radę redakcyjną pisma wspólnie z 29 innymi badaczami, reprezentującymi uczelnie z całego świata.

Więcej informacji o tematyce czasopisma znajduje się na jego stronie

Kompetencje, osiągnięcia i dorobek naukowca zostały dostrzeżone już wcześniej, m.in. w 2017 roku dr inż. J. Nalepa otrzymał prestiżową Nagrodę im. Witolda Lipskiego ustanowioną przez Fundację Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących (polski oddział ACM) i Polskie Towarzystwo Informatyczne. W ostatnim czasie został również finalistą Nagród Naukowych „Polityki”.

Wiadomość utworzona: 12 października 2020 10:59, autor: Dominika Gnacek
<listopad 2020>