30 września 2020
Harmonogram wirtualnej Nocy Naukowców 2020 już dostępny!

Tegoroczna Noc Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się… w Twoim domu! Pokaz pojazdów przyszłości, tworzenie aplikacji mobilnych, eksperymenty dla zdrowia mózgu oraz quiz ze znajomości filmowej architektury – to zaledwie mały wycinek politechnicznych warsztatów i pokazów, które 10 października będą transmitowane za pośrednictwem Internetu.

W trosce o bezpieczeństwo członków uczestników tegoroczna Noc Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się w systemie wirtualnym – w taki sposób, by zapewnić osobom zainteresowanym możliwość zaangażowania się w wydarzenie w zależności od osobistych preferencji i możliwości czasowych.

Poszczególne punkty programu będą transmitowane na żywo za pośrednictwem Telewizji Internetowej Politechniki Śląskiej lub platformy Zoom. Na część warsztatów i pokazów obowiązują zapisy. Ponadto niektóre materiały filmowe będą dostępne do odtworzenia na oficjalnym kanale YouTube naszej Uczelni.

Przypominamy, że każdy zarejestrowany na stronie uczestnik od 30 września będzie mógł skomponować własny harmonogram, dobierając z planu interesujące go aktywności i zapisując się na nie na platformie.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej to największe wydarzenie popularnonaukowe na Uczelni, po raz trzeci organizowane przez uczelniane Centrum Popularyzacji Nauki. Piętnasta odsłona akcji udowodni, że nauka to przestrzeń dostępna dla każdego. W poprzednich latach uczestnicy mogli zmierzyć to, co niewidzialne, dowiedzieć się, jak dowieść autorstwa dzieła na postawie stylu pisma, zobaczyć ludzki organizm w kolorach dzięki termowizji, a także sprawdzić, jak roboty widzą świat.

Warsztaty, pokazy i wykłady, która odbędą się 10 października, to zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań, podczas których Politechnika Śląska stwarzała możliwości do wcześniejszego zagłębienia się w naukową przygodę. Wciąż można zgłaszać swoje projekty w ramach konkursów „Nauka wczoraj i dziś” oraz „Nauka wokół nas”. Termin upływa pod koniec września.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Wiadomość utworzona: 29 września 2020 12:18, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 30 września 2020 09:34, wykonana przez: Dominika Gnacek