24 września 2020
Politechnika Śląska na gali finałowej „Zabrzańskiego Biznesplanu 2019”

22 września odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Zabrzański Biznesplan 2019”. Partnerem przedsięwzięcia jest Politechnika Śląska.

Politechnikę Śląską podczas wydarzenia reprezentowali: prof. Tomasz Trawiński – Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji, Małgorzata Sołtyńska-Rąb – Kierownik Biura Karier Studenckich oraz Magdalena Letun-Łątka – Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii.

— Kreatywność, pomysłowość, wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość – to są niewątpliwie cechy, które sprzyjają osiąganiu sukcesów. Te słowa opisują współpracę Politechniki Śląskiej i Miasta Zabrze. Życzę wszystkim w tych trudnych czasach, które nas w różny sposób dotykają, abyśmy byli dla siebie również wyrozumiali.  Doświadczyliśmy spowolnienia w wielu obszarach życia gospodarczego i społecznego, ale nie poddaliśmy się. Dzisiejsze wydarzenie jest dowodem na to, że stan epidemii nie spowodował zaniku myśli przedsiębiorczej. Bądźmy kreatywni, pomysłowi, cierpliwi, wyrozumiali. Tego wszystkiego Wam życzę i zapraszam do współpracy. Zawsze możecie liczyć na wsparcie Politechniki Śląskiej — powiedział podczas wystąpienia na uroczystej gali prof. T. Trawiński.

Współudział w przygotowaniu takich projektów, jak „Piknik w rytmie firmy” czy „Zabrzański Biznesplan” to jeden z wielu przejawów kooperacji realizowanej między Miastem Zabrze a Politechniką Śląską. Nauka to kluczowy aspekt dla rozwoju regionalnych przedsięwzięć, a inicjatywy, które obie jednostki współorganizują (takie jak np. budowa Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu) stają się urzeczywistnieniem dewizy „Zabrze miastem nauki”.
Wsparcie dla młodych przedsiębiorców, w tym studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej, a także osób planujących założenie działalności gospodarczej, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości w mieście. W ramach współpracy z Biurem Karier Studenckich Politechniki Śląskiej powołano Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Uczelnia uczestniczy w jego działalności, zapewniając wsparcie merytoryczne.

Konkurs „Zabrzański Biznesplan” jest ukierunkowany na uaktywnienie mieszkańców Zabrza w sferze gospodarczej i stworzenie dobrych warunków dla rozwoju małych i średnich firm. W tym roku przedsięwzięcie zostało zrealizowane po raz siódmy.

Wiadomość utworzona: 23 września 2020 13:07, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 10:26, wykonana przez: Dominika Gnacek