22 września 2020

Druga Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pn. „Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design” odbędzie się online w dniach od 24 do 26 września 2020 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej we współpracy z Instytutem Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konferencja będzie stanowić swoistą kontynuację tematyki podjętej dwa lata wcześniej. Zagadnienie zmysłów w kontekście projektowania architektonicznego jest ważne z punktu widzenia dostosowania otoczenia, w tym obiektów dziedzictwa kulturowego tak, by były bardziej przyjazne dla użytkownika.

Wydzielone zostały bloki tematyczne, w ramach których będą prowadzone dyskusje dotyczące m.in. kulturalnych i antropologicznych aspektów wpływających na postrzeganie, zachowań w kontekście kontaktu z przestrzenią, nawyków percepcyjnych oraz zagadnień związanych z dziedzictwem kulturowym.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane są proszone o rejestrację na stronie https://saul-katowice.pl/conference/registration/

Pierwsza edycja wydarzenia poświęcona była zagadnieniu ewolucyjnego przetwarzania bodźców zmysłowych, generowanych przez organizm człowieka z otoczenia. Prowadzone dyskusje dotyczyły m.in. zależności między percepcją sensoryczną a kulturą i architekturą.
Organizatorami konferencji są Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Więcej informacji o konferencjach znajduje się na stronie im poświęconej. [ https://saul-katowice.pl/]

Wiadomość utworzona: 22 września 2020 09:47, autor: Dominika Gnacek
<październik 2020>