22 września 2020
Kurs Facylitatora – warsztaty partycypacyjne

Biuro Karier Studenckich serdecznie zaprasza na warsztaty, których celem jest zapoznanie z zasadami, metodami i technikami partycypacji społecznej. Zajęcia dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia rozpoczną się 20 października 2020 roku.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”.

W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I i II stopnia Politechniki Śląskiej. Podczas spotkań zapoznają się z zasadami, metodami i technikami partycypacji społecznej. Projektowanie partycypacyjne pozwala rozszerzyć warsztat projektanta, a zastosowanie związanych z nim metod umożliwia zbadanie, a następnie pogodzenie potrzeb użytkowników, zwłaszcza gdy reprezentują oni niejednorodne interesy i oczekiwania.

Warsztaty poprowadzi dr hab. inż. arch. Michał Stangel z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, który podzieli się doświadczeniami z partycypacji w projektowaniu i planowaniu urbanistycznym, m.in. koncepcji parku Bródnowskiego w Warszawie, modelowej rewitalizacji w Wałbrzychu i Rybniku, oraz w projekcie unijnym „Wspólna przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach” prowadzonym przez Fundację Sendzimira.

Na jesień zaplanowano cztery spotkania warsztatowe w formie zajęć terenowych, podczas których zostanie zorganizowany także wyjazd studyjny do Rybnika. Szczegółowe informacje związane z realizacją warsztatów znajdują się w harmonogramie wydarzenia.

Planowane jest również poszerzenie oferty szkoleniowej skierowanej do pracowników Politechniki Śląskiej.

Więcej informacji: http://www.kariera.polsl.pl/rozne/CIK.htm

Wiadomość utworzona: 22 września 2020 08:37, autor: Aleksandra Weber