18 września 2020
Politechnika Śląska wspiera Białorusinów
W związku z aktualną, skomplikowaną sytuacją na Białorusi, Politechnika Śląska w dowód solidarności i wsparcia dla ambicji edukacyjnych białoruskiej młodzieży uruchamia specjalny program skierowany do 50 młodych obywateli Białorusi – aktualnie studiujących i tych, którzy zechcą podjąć studia na dostępnych w ofercie edukacyjnej Politechniki Śląskiej kierunkach prowadzonych w języku polskim i angielskim.

W ramach programu Politechnika Śląska zapewni studentom dogodne i dostosowane do sytuacji warunki rekrutacji, a także pokrycie kosztów studiów w bieżącym roku akademickim. Studenci z Białorusi otrzymają także wsparcie socjalne, stypendia dla osób z niepełnosprawnością, bezpłatne zakwaterowanie w domu studenckim, elastyczne i atrakcyjne warunki studiowania, pomoc kadry akademickiej oraz studentów polskich i zagranicznych.  Politechnika zapewni również wsparcie informacyjne i psychologiczne, pomoc w rozwoju indywidualnym oraz w znalezieniu pracy, a także bezpłatne zajęcia z języka polskiego.

Pierwsza publikacja: 18 września 2020 09:48, autor: Jadwiga Witek

Wiadomość utworzona: 18 września 2020 15:15, autor: Dominika Gnacek