17 września 2020
Nabór do nowych edycji programów Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki ogłasza kolejne konkursy. Naukowcy będą mogli starać się o przyznanie grantów na badania w ramach OPUS 20 (w tym w LAP), BEETHOVEN CLASSIC 4, SONATA 16 i PRELUDIUM BIS 2.

Ogłoszone konkursy stanowią kontynuację wcześniejszych edycji. W regulaminach niektórych z nich wprowadzono zmiany.

W ramach OPUS 20 umożliwiono zgłoszenie projektów realizowanych w drodze współpracy LAP (Lead Agency Procedure), czyli procedury agencji wiodącej. Dotyczy to wniosków obejmujących przeprowadzenie prac badawczych z udziałem zespołów z Polski oraz z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec lub Szwajcarii. Na mocy porozumień z zagranicznymi instytucjami partnerskimi NCN przeprowadzi ocenę merytoryczną tych zgłoszeń, tym samym pełniąc rolę instytucji wiodącej.

Konkurs BEETHOVEN CLASSIC 4 jest realizowany we współpracy NCN oraz Niemieckiej Wspólnoty Badawczej (Deutsche Forschungsgemeinschaft – DFG). W jego ramach można składać wnioski o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce.

Ponadto ogłoszono kolejne edycje SONATY i PRELUDIUM BIS, których beneficjentami mogą zostać odpowiednio naukowct posiadający stopień doktora oraz podmioty prowadzące szkoły doktorskie.

Na realizację konkursów NCN przeznaczy 660 mln zł.
Termin składania wniosków mija 15 grudnia 2020 r., o godz. 16.00. Nabór jest prowadzony za pośrednictwem systemu elektronicznego OSF.

Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Wiadomość utworzona: 17 września 2020 08:14, autor: Dominika Gnacek
<październik 2020>