17 września 2020
Dr inż. Jakub Nalepa finalistą Nagród Naukowych „Polityki”

Dr inż. Jakub Nalepa z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej znalazł się w gronie finalistów jubileuszowej, dwudziestej edycji Nagród Naukowych „Polityki”.

Piętnastu laureatów, pięć dziedzin, pięciu zwycięzców. Dr inż. Jakub Nalepa został wyróżniony w pierwszym etapie „Nagród” w zakresie „Nauk technicznych”. Wyniki zostały zaprezentowane w aktualnym numerze „Polityki” z 16 września (38/2020) oraz na stronie www.polityka.pl/stypendia.

Konkurs był skierowany do doktorantów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych, naukowych i dydaktycznych zatrudnionych w polskich szkołach wyższych. Ocenie podlegały zależności między wiekiem a dorobkiem naukowym osoby, która zgłosiła swoją kandydaturę. 21 października Kapituła wyłoni pięcioro laureatów, a także wskaże osoby, które otrzymają stypendia w wysokości 15 tysięcy złotych oraz nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych.

Program stypendialny Fundacji Tygodnika „Polityka” – Nagrody Naukowe (do 2001 r. pod nazwą „Zostańcie z nami!”) – ma pozwolić na wypromowanie i docenienie młodych naukowców. Fundacja przedstawia swoje cele w następujący sposób: „Przyznając Nagrody Naukowe, chcemy wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych jako wzorce kariery zawodowej.”

W ciągu dwudziestu edycji programu Fundacja wyłoniła już 332 wybitnych naukowców, którym przyznała łącznie 6 637 000 zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

Wiadomość utworzona: 16 września 2020 14:52, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 17 września 2020 08:12, wykonana przez: Dominika Gnacek