18 września 2020
I Konferencja sprawozdawcza uczelni badawczych w Polsce

W dniach od 15 do 16 września odbyła się I Konferencja sprawozdawcza uczelni badawczych w Polsce. Dotychczasowe dokonania w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” przedstawili JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. Marek Pawełczyk.

Politechnika Śląska uczestniczyła w panelu V „Investing in human capital: from students to senior researchers”, który odbył się w środę 16 września.

Tematyka konferencji związana była z inicjatywami i przedsięwzięciami, które udało się poszczególnym szkołom wyższym wdrożyć w ramach otrzymanych środków. Dyskusje i wystąpienia zostały poprowadzone w języku angielskim, a całość transmitowana była za pośrednictwem platformy Meeting15. Czat dostępny w ramach strony pozwolił na przekazywanie pytań od uczestników.

W wydarzeniu wzięli udział także m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Anna Budzanowska, Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz, przedstawiciele międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe – w tym Przewodniczący prof. Lauritz Holm-Nielsen oraz reprezentanci nagrodzonych uczelni.

Dwudniowe wydarzenie (15-16 września 2020 r.) organizowane w ramach inicjatywy NKN FORUM zostało przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Wiadomość utworzona: 15 września 2020 12:57, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 18 września 2020 13:57, wykonana przez: Dominika Gnacek