10 września 2020
Film z odsłonięcia monumentu Profesora Włodzimierza Burzyńskiego

Serdecznie polecamy filmową relację z uroczystości odsłonięcia i poświęcenia monumentu upamiętniającego Włodzimierza Burzyńskiego – profesora Politechniki Lwowskiej i Politechniki Śląskiej, do obejrzenia na kanale YouTube.

Absolwenci Wydziału Budownictwa – członkowie Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej – zainicjowali pomysł uhonorowania profesora Włodzimierza Burzyńskiego. Miejsce, w którym postanowiono wznieść monument – w Tresnej-Czernichowie – nie było przypadkowe. Przed II wojną światową znajdował się tam żelbetowy most łukowy projektu pana Profesora.

Uroczystego odsłonięcia monumentu dokonali JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, Wójt Gminy Czernichów mgr Barbara Kos-Harat, Dziekan Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej prof. Joanna Bzówka, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. Anna Timofiejczuk. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej – doc. Stefan Mercik, doc. Andrzej Mokrosz – oraz pracownicy Wydziału Budownictwa, radni i mieszkańcy gminy Czernichów.

Filmowa relacja została przygotowana przez mgr. inż. Mateusza Szwedę, laureata II miejsca w konkursie "Nakręceni na Politechnikę", absolwenta Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Materiał jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych na portalu YouTube.

W lipcowym wydaniu „Biuletynu Politechniki Śląskiej” poświęcamy temu wydarzeniu odrębny artykuł. Zapraszamy do czytania!

Wiadomość utworzona: 8 września 2020 14:35, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 10 września 2020 12:28, wykonana przez: Dominika Gnacek