4 września 2020
Nabór do I edycji Programu Stażowego „Klimat dla Przyszłości”

Trwa nabór do I edycji Programu Stażowego „Klimat dla Przyszłości” kierowanego do studentów II stopnia i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych i rolniczych. Organizatorami projektu są Ministerstwo Klimatu, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program został opracowany z myślą o przygotowaniu młodych ludzi do pracy w administracji publicznej w branży związanej z klimatem, a także o zaangażowaniu bezpośrednio w projekty ministerialne. Potencjalni beneficjenci stażu mogą rekrutować się tylko spośród najlepszych rolniczych i technicznych szkół wyższych według rankingu „Perspektyw”.

Roczny, płatny staż ma rozpocząć się w listopadzie 2020 roku.

Spośród zgłoszeń kapituła wyłoni 30 kandydatów, którzy uzyskają najwyższe wyniki podczas rozmowy kwalifikacyjnej, testu wiedzy i testu weryfikującego znajomość języka angielskiego (zaliczenie obu egzaminów wymaga osiągnięcia 60% punktów dla każdego z nich).

Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy przesłać CV oraz zaświadczenie potwierdzające status studenta lub kopię dyplomu. Do wniosku można załączyć dokumenty związane z dotychczasową praktyką w administracji publicznej lub certyfikaty językowe. Termin naboru upływa 28 września. Zgłoszenie należy przesłać mailowo na adres: staz.klimatdlaprzyszlosci@klimat.gov.pl

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na którą zostaną zaproszeni wybrani kandydaci, konieczne będzie przedstawienie prezentacji na jeden z tematów wskazanych przez organizatorów i partnerów programu.

Pełna treść ogłoszenia, regulamin i wzory zaświadczeń znajdują się na stronie Ministerstwa Klimatu.

Wiadomość utworzona: 3 września 2020 13:12, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 4 września 2020 09:28, wykonana przez: Aleksandra Weber