3 września 2020
Zmarł prof. dr hab. Mariusz Bratnicki

Z żalem zawiadamiamy o śmierci prof. dr. hab. Mariusza Bratnickiego, emerytowanego Profesora Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, wybitnego naukowca i nauczyciela, twórcę katowickiej szkoły badań nad przedsiębiorczością.

Śp. prof. dr hab. Mariusz Bratnicki był zatrudniony w Politechnice Śląskiej w latach 1995 – 2017. Pracował w Katedrze Podstaw Zarządzania i Marketingu, a później w Instytucie Zarządzania, Logistyki i Administracji. Wśród Jego zainteresowań znajdowały się zagadnienia z zakresu zarządzania strategicznego i przedsiębiorczości. Był autorem wielu publikacji w tej tematyce oraz kierownikiem i uczestnikiem projektów oraz grantów badawczych.

Był członkiem Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w latach 2013 – 2020 oraz Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk przez kilka kadencji. Ponadto był członkiem licznych krajowych i międzynarodowych instytucji, organizacji i gremiów naukowych oraz rad programowych czasopism naukowych.

Żegnamy wybitnego i wspaniałego człowieka, promotora wielu prac doktorskich, recenzenta licznych postępowań habilitacyjnych i profesorskich, wychowawcę wielu uznanych naukowców w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy współczucia i żalu składają

Rektor, Senat oraz Wspólnota Akademicka Politechniki Śląskiej

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 5 września 2020 r. o godzinie 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu w Katowicach Bogucicach przy ul. Walerego Wróblewskiego.

Wiadomość utworzona: 3 września 2020 13:08, autor: Aleksandra Weber
<październik 2020>