1 września 2020
Wystawa historii Politechniki Śląskiej

Na gliwickim rynku zagościła wystawa plenerowa poświęcona historii Politechniki Śląskiej. Eskpozycja prezentuje archiwalne i współczesne fotografie, w ten sposób stanowiąc wizualny znak drogi, jaką przeszła Uczelnia.

Dzięki zestawieniu zdjęć ukazujących historyczne i bardziej aktualne wydarzenia z historii Politechniki Śląskiej możliwe jest uchwycenie 75-letniej tradycji gliwickiej Uczelni. Wystawa stanowi poniekąd przedłużenie repozytorium wspomnień, które dotychczas było uzupełniane na stronie internetowej www.75lat.polsl.pl, poświęconej tegorocznemu Jubileuszowi.

Unikalny, wirtualny charakter wystaw na stronie pozwala na pogłębienie wiedzy o Politechnice Śląskiej z poziomu własnego komputera, a zakładka „Wspomnienia” umożliwia dołożenie swojej cegiełki do budowania pamiątkowego repozytorium.

Osoby, które chciałyby się podzielić opowieściami o swoich powiązaniach z Politechniką Śląską, mogą to zrobić na jubileuszowej stronie lub na profilu Uczelni na Facebooku.

Wiadomość utworzona: 1 września 2020 14:37, autor: Dominika Gnacek
<październik 2020>