13 sierpnia 2020
Studenci Politechniki Śląskiej na podium „Ustawki 2020”

Tomasz Bajkacz, Kamil Choiński oraz Fabian Jeziorek zdobyli I miejsce podczas hackhathonu poświęconemu pandemii COVID-19. Zespół wystartował w konkursie pod opieką prof. dr hab. inż. Dariusza Mrozka oraz dr inż. Adama Duszeńki.

Zadaniem uczestników hackhathonu „Ustawka 2020”, było prognozowanie liczby nowych zachorowań, nowo zarejestrowanych zgonów i nowych wyzdrowień w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2. W konkursie wzięło udział piętnaście zespołów, które przedstawiły co najmniej jedną prognozę.

Na podium „Ustawki 2020” stanął zespół „Me Gusta Squad” z Politechniki Śląskiej, w składzie: Tomasz Bajkacz, Kamil Choiński i Fabian Jeziorek. Studenci zdobyli 743 punkty. Drużyna Politechniki Śląskiej została przygotowana przez prof. Dariusza Mrozka oraz dr. inż. Adama Duszeńkę.

Prognozy zwycięzców zostaną opublikowane w miesięczniku „Delta” wydawanym na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorami hackhahtonu „Ustawka 2020” były IBM Polska oraz Uniwersytet Warszawski.

Wiadomość utworzona: 13 sierpnia 2020 14:52, autor: Aleksandra Weber
<grudzień 2020