11 sierpnia 2020
Zmarł dr inż. Franciszek Binczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 8 sierpnia 2020 roku w wieku 35 lat zmarł dr inż. Franciszek Binczyk, adiunkt w Katedrze Inżynierii i Analizy Eksploracyjnej Danych Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Franciszek Binczyk był cenionym naukowcem, wybitnym specjalistą z zakresu uczenia maszynowego i metod przetwarzania obrazów medycznych, od początku kariery naukowej związanym z Politechniką Śląską.

Był autorem szeregu publikacji i prezentacji konferencyjnych, członkiem wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Rektora Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Franciszek Binczyk angażował się w prace kół naukowych i organizacji studenckich. Był znakomitym dydaktykiem, niezwykle lubianym przez studentów, pasjonatem nauki i człowiekiem zawsze gotowym do niesienia pomocy i wsparcia.

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy współczucia i żalu składają

Rektor, Senat oraz Wspólnota Akademicka Politechniki Śląskiej

Wiadomość utworzona: 11 sierpnia 2020 09:56, autor: Aleksandra Weber