1 sierpnia 2020
Zmarł Profesor Jerzy Cibis

Całe zawodowe życie związany z Wydziałem Architektury PŚ jako pracownik Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej RAr-2.
Architekt, twórca, nauczyciel akademicki - dydaktyk, promotor prac dyplomowych, mentor i opiekun wielu studentów.

Działalność dydaktyczną opierał między innymi na licznych doświadczeniach twórczych i realizacyjnych. Działalność naukowo-badawczą wiązał z aktywnością zawodową –projektową i realizacyjną oraz z badaniami nad architekturą mieszkaniową przełomu XIX i XX wieku. Był autorem i współautorem wielu studiów i publikacji.

Absolwent studiów podyplomowych Science innovator & design thinking na University of California Berceley oraz  stypendysta staży naukowych i badawczych: QB3, Due diligence workshop – Innovation course, San Francisco oraz Course of technology commercialization, PAX Water Technologies Inc., Richmond.

Członek organizacji kolegialnych Uczelni, NCBiR-u, RPO WSL przy Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, oraz  Business Expert at The National Centre for Research and Development, Warsaw Poland. Audytor Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw – Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, oraz Członek Kapituły Narodowego Programu Foresight „Polska 2020”, ekspert Programu DELPHI oraz Enterprise Europe Network.
Laureat Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę oraz Nagród Rektora Politechniki Śląskiej i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Pozostanie w naszej pamięci jako Przyjaciel, doskonały Dydaktyk, Organizator i Popularyzator nauki, Osoba wrażliwa, obdarzona nieprzeciętnym zmysłem artystycznym.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu 06.08.2020 o godz. 11.00.

Rektor, Senat oraz Wspólnota Akademicka Politechniki Śląskiej
Dziekan, Pracownicy Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz koleżanki i koledzy z Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej

Wiadomość utworzona: 1 sierpnia 2020 09:47, autor: Jadwiga Witek
<październik 2020>