10 lipca 2020
Rozstrzygnięcie konkursu „Moja Politechnika – 75 lat tradycji”

Ogłoszono wyniki III edycji konkursu plastycznego dla dzieci pracowników i doktorantów organizowanego przez Organizację Zakładową NSZZ „Solidarność” Politechnika Śląska.

Z okazji Jubileuszu 75-lecia Uczelni konkurs odbywał się pod hasłem „Moja Politechnika – 75 lat tradycji”. Patronat honorowy objął JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

Kategoria wiekowa 3–6 lat:
I nagroda: Zosia Grabowska,  Liliana Woźniak; II nagroda: Jakub Hełka; III nagroda: Sara Stypółkowska; nagroda specjalna: Nadia Stypółkowska; wyróżnienie: Zofia Marek, Maja Smok.

Kategoria wiekowa 7–10 lat:
I nagroda: Agata Nawracaj; II nagroda: Alicja Lisiecka; III nagroda: Weronika Woźniak, Brunon Krzyc; wyróżnienie: Michał Stypółkowski, Alicja Lisiecka, Laura Stochaj, Rafał Stochaj, Karolina Kuźnik, Liliana Smok, Filip Marek.

Kategoria wiekowa 11–15 lat:
I nagroda: Kinga Rokicka, Bartek Kozak; II nagroda: Maria Markusik; III nagroda: Martyna Warmons; wyróżnienie: Natalia Orlicka, Gloria Labisz, Dagmara Janasik, Szymon Janasik.

Zwycięska praca Zosi Grabowskiej została wręczona JM Rektorowi prof. dr. hab. inż. Arkadiuszowi Mężykowi.

Konkurs miał na celu promocję Politechniki Śląskiej, zapoznanie dzieci z Uczelnią i jej historią, rozwój umiejętności plastycznych, wdrażanie i rozwój samodzielnej pracy twórczej, wyrabianie poczucia estetyki. Wzięło w nim udział 25 autorów – najmłodszy miał 3 miesiące, a najstarszy 15 lat.

Zwycięskie prace można obejrzeć na stronie Organizacji Zakładowej NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"Politechnika Śląska.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Wiadomość utworzona: 9 lipca 2020 11:59, autor: Aleksandra Weber