8 lipca 2020
Wiedza, kompetencje i kontakt – oferty na stronie Biura Karier Studenckich

Biuro Karier Studenckich nie zwalnia tempa. Na stronie internetowej Biura członkowie społeczności akademickiej mogą zapoznać się z ofertami, obejmującymi nie tylko konkursy czy szkolenia teoretyczne, ale także programy kładące nacisk na nabywanie umiejętności praktycznych.

Pracownicy Biura Karier Studenckich oferują możliwość kontaktu bezpośrednio w siedzibie. Osoby zainteresowane takim spotkaniem muszą postępować zgodnie z wprowadzonymi środkami ostrożności wynikającymi z wymogów sanitarnych w czasie epidemii koronawirusa. Zasady te obejmują konieczność posiadania maseczki lub przyłbicy, dezynfekcję rąk, zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia. Dotychczas w trosce o sytuację studentów oraz o zapewnienie płynności we wszystkich obszarach działalności BKS realizowało tryb funkcjonowania oparty na pracy zdalnej.

Biuro Karier Studenckich dba o różnorodność prezentowanych ofert. Szczególną rolę pełni informacja o możliwościach pozyskania dodatkowej wiedzy – zarówno tych zapewnianych bezpośrednio na Politechnice Śląskiej, jak i tych proponowanych przez podmioty zewnętrzne. Przykładem tej drugiej formy jest webinar z cyklu Accenture Training Labs – virtual edition!, który odbędzie się w najbliższy czwartek 9 lipca (godz. 18.00). Zostanie on poświęcony mikroserwisom i ich architekturze. Rejestracji należy dokonać na stronie wydarzenia. Ponadto wiele z przygotowanych kursów jest realizowanych w ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”. W terminie od 13 do17 lipca (w godz. 9.00-15.45) będzie przebiegać szkolenie CATIA V5 w trybie zdalnym. Szczegóły można uzyskać poprzez kontakt mailowy: start@polsl.pl.

Dostrzegając potencjał i ambicję studentów Politechniki Śląskiej, BKS zamieszcza również informacje skierowane do osób podejmujących działania w biznesie. 15 lipca odbędzie się dyżur online „Jak rozwinąć swój pomysł na biznes?”, prowadzony przez pracownika Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie (sprawdź).
Ponadto pod koniec miesiąca mija ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do kolejnej edycji Programu Akceleracji KPT ScaleUp, przeznaczonego dla start-upów oferujących usługi dla Przemysłu 4.0 (więcej informacji).

Dla studentów przygotowane zostały również konkursy i programy zwiększające kompetencje. W ramach płatnego Mistrzowskiego Stażu do wygrania jest staż na stanowisku: tłumacz języka niemieckiego (szczegóły), a w zakresie 6. edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności – renomowanego programu dla młodych liderów – istnieje możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach, spotkaniach networkingowych i zajęciach z ekspertami (sprawdź). Studenci mogą również wziąć udział w konkursach, np. w Huawei Global HMS App Innovation Contest dotyczącym projektowania aplikacji mobilnych na platformie zbudowanej przez Huawei (więcej informacji).

Wszystkie podane wyżej informacje w wersji pogłębionej znajdują się na stronie BKS.

Wiadomość utworzona: 8 lipca 2020 11:44, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2020 11:47, wykonana przez: Dominika Gnacek