1 lipca 2020
XX Konferencja Naukowa Doktorantów Wydziałów Budownictwa

Konferencja z udziałem doktorantów z 13 ośrodków z Polski odbyła się w dniach od 4 do 5 czerwca 2020 roku. Organizatorem wydarzenia, które zostało przeprowadzone w trybie zdalnym, była Politechnika Śląska.

XX Konferencja Naukowa Doktorantów Wydziałów Budownictwa, w której wzięło udział 35 doktorantów oraz 16 promotorów, była poświęcona m.in. prezentacji wyników badań teoretycznych i doświadczalnych uzyskanych w trakcie wykonywania prac doktorskich. Ponadto uczestnicy mogli zapoznać się z tematyką badań podejmowanych przez doktorantów ośrodków naukowych oraz wymienić doświadczenia.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na 5 sesji tematycznych: „Budownictwo komunikacyjne i geotechnika”, „Materiały budowlane”, „Procesy budowlane i fizyka budowli”, „Konstrukcje budowlane i mechanika budowli”. W ich trakcie wygłoszono 37 referatów, z czego 35 przedstawili doktoranci.
W czasie konferencji nagrodzono najlepsze prezentacje. Wśród laureatów znaleźli się doktoranci Politechniki Śląskiej: mgr inż. Magdalena Wróblewska, mgr inż. Mateusz Żarski, mgr inż. Natalia Paszek, mgr inż. Karol Wandoch, mgr inż. Monika Siwek, mgr inż. Krzysztof Grzyb, mgr inż. Mateusz Smolana, mgr inż. Aneta Żmij. Ponadto w Konkursie o Nagrodę im. Prof. Włodzimierza Burzyńskiego wyróżniono najlepsze prace teoretyczne i teoretyczno-badawcze z zakresu mechaniki. Laureatami zostali: mgr inż. Mateusz Smolana, mgr inż. Aneta Żmij oraz mgr inż. Krzysztof Grzyb.
Opiekunem konferencji był dr hab. inż. Krzysztof Gromysz, prof. PŚ, pełniący funkcję Kierownika Studiów Doktoranckich na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej.

Organizatorami konferencji byli doktoranci i absolwenci studiów doktoranckich prowadzonych w jednostce. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Konferencji była dr inż. Iwona Pokorska-Silva, a członkami dr inż. Małgorzata Gołaszewska, mgr inż. Natalia Paszek, mgr inż. Mateusz Smolana oraz mgr inż. Aneta Żmij.

Patronat nad wydarzeniem objęli:
• prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej,
• prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka, Dziekan Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej,
• prof. dr hab. inż. Anna Halicka, Przewodnicząca Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN,
• dr hab. inż. Zbigniew Perkowski, prof. PO, Przewodniczący Komisji Inżynierii Budowlanej Oddziału PAN w Katowicach,
• dr hab. inż. Maria KASZYŃSKA, prof. ZUT, Przewodnicząca Sekcji Inżynierii Materiałów Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN,
• dr hab. inż. Andrzej Truty, prof. PK, Przewodniczący Sekcji Geotechniki i Infrastruktury Podziemnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Sponsorami byli: Górażdże Cement S.A., Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Konbet Poznań Sp. z o.o. oraz  Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Wiadomość utworzona: 1 lipca 2020 10:56, autor: Aleksandra Weber
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN
1920212223