30 czerwca 2020
Politechnika Śląska z certyfikatem Uczelni Liderów!

Politechnika Śląska została wyróżniona w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów 2020”.

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego nagrodziła Politechnikę Śląską certyfikatem „Uczelnia Liderów 2020”. Politechnika otrzymała to wyróżnienie jako jedyna spośród publicznych uczelni akademickich w województwie śląskim.

– Kolejny raz otrzymaliśmy to wyróżnienie, co jest dla Politechniki Śląskiej ogromnym sukcesem. Dokładamy wszelkich starań by takie czynniki, jak bogata oferta dydaktyczna, kształcenie zorientowane projektowo oraz nowoczesne formy kształcenia interaktywnego przynosiły wymierne efekty. Uważnie obserwujemy zmiany i trendy na rynku pracy. Jego zapotrzebowanie wyraźnie sygnalizuje, że studenci powinni realizować część programu studiów we współpracy z partnerem przemysłowym, co jest możliwe za sprawą studiów dualnych. Wprowadzamy również działania rozszerzające program mentorski, którego celem jest pozyskanie najzdolniejszych studentów i otoczenie ich najlepszą opieką – mówi JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk.

Jednostki oraz uczelnie biorące udział w Programie „Uczelnia Liderów” są ocenianie m.in. pod względem oferty edukacyjnej, kształtowania postaw proinnowacyjnych, edukacji praktycznej, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, jakością kształcenia.

– Uczelniom wyróżnionym w konkursie trzeba oddać wielki szacunek za to, jak uczą kreatywność, w jaki sposób kształtują postawy innowacyjne, przedsiębiorcze, krytyczne wobec rzeczywistości. Za to, jak modelują osobowości, charaktery i temperamenty młodych ludzi, jak radzą sobie z zaszczepianiem w osobowościach studentów zdolności do elastycznego reagowania na zjawiska, procesy i trendy wokół nich – mówi Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikacja i promowanie najlepszych polskich uczelni, które kształcą przedsiębiorczych, kreatywnych, osiągających sukcesy na rynku pracy.

Wiadomość utworzona: 30 czerwca 2020 15:03, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2020 15:03, wykonana przez: Aleksandra Weber