19 czerwca 2020
Konferencja online podsumowująca projekt „DIAD-tools”

24.06.2020 o 16:00 serdecznie zapraszamy na podsumowanie projektu „Rozwój Interaktywnych i Animowanych Pomocy Dydaktycznych – DIAD-tools”. Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym z wykorzystaniem komunikatora Zoom.us.

Projekt „DIAD-tools” jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2 Partnerstwo Strategiczne. Jego głównym celem jest przygotowanie interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych, które ułatwią uczniom szkół zawodowych, techników i studentom uczelni technicznych opanowanie zasad sporządzania rysunków technicznych.

W ramach projektu „DIAD-tools” opracowano pięć modułów materiałów dydaktycznych dotyczących: zasad tworzenia rysunku, rysunku geometrycznego, podstaw rzutowania, podstaw rysunku technicznego-maszynowego i rysunku architektoniczno-budowlanego. Animowane i interaktywne materiały dydaktyczne wspomagające naukę w trybie zdalnym są dostępne w sześciu wersjach językowych: angielskiej, litewskiej, estońskiej, łotewskiej, słowackiej i polskiej.

Partnerami projektu są jednostki dydaktyczne i uczelnie wyższe z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski. Politechnika Śląska jest reprezentowana w projekcie przez Pracownię Geometrii i Grafiki Inżynierskiej z Katedry Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa. Kierownikiem projektu ze strony Politechniki Śląskiej jest dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń.

Zgłoszenie udziału należy wysłać na adres e-mail: monika.sroka-bizon@polsl.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz adres mailowy, na który zostaną przekazane dane do logowania.

Szczegółowe informacje o konferencji DIAD-tools można znaleźć na stronie konferencji:

Wiadomość utworzona: 19 czerwca 2020 15:58, autor: Jadwiga Witek
<sierpień 2020>