18 czerwca 2020
Logo Dostępnej Uczelni

15 czerwca ogłoszono wyniki konkursu studenckiego na logo Dostępnej Uczelni. Jury postanowiło nagrodzić prace dwóch studentek: Wiktorii Grzechnik i Katarzyny Zbrzeźniak. Zwycięska grafika będzie stosowana na potrzeby realizacji zadań projektu pt. „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse”, realizowanego w ramach programu PO WER 3,5 DOS.

Konkurs napotkał duże zainteresowanie ze strony środowiska akademickiego – aż do chwili zakończenia naboru na mail wpłynęło 161 zgłoszeń. Jury w składzie: Przewodnicząca – mgr Grażyna Maszniew, Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, Juror Honorowy – dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, oraz dr hab. inż. arch. Katarzyna Ujma-Wąsowicz, prof. PŚ, Koordynator Centrum Wiedzy Projektowania Uniwersalnego Politechniki Śląskiej, zdecydowało o wyróżnieniu dwóch prac.

Nagrodę Główną o wartości 1 500 zł przyznano Wiktorii Grzechnik, a wyróżnienie o wartości 500 zł otrzymała Katarzyna Zbrzeźniak.

W obradach jury jako sekretarz uczestniczyła również dr inż. arch. Iwona Benek.

Organizatorami konkursu kierowanego do studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej były Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Wydział Architektury.

Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w związku z realizacją projektu pt. „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse”. Warunkiem kwalifikacyjnym zgłoszenia było indywidualne autorstwo projektu.

Wiadomość utworzona: 17 czerwca 2020 11:13, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2020 14:09, wykonana przez: Dominika Gnacek