17 czerwca 2020
Przyłbica z logiem Politechniki Śląskiej

Na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej powstała autorska wersja przyłbicy. Osłona o nazwie „112” została zaadaptowana w taki sposób, by podkreślić miejsce swojego powstania – umieszczono na niej logo Uczelni oraz nazwa Wydziału.

W prace byli zaangażowani: Dziekan prof. Klaudiusz Fross i mgr Tomasz Szuliński. Wprowadzone modyfikacje obejmują elementy osłaniające twarz oraz górną część głowy.
Wykonane metodą druku 3D przyłbice zostały przekazane JM Rektorowi, Prorektorowi ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, Kierownikowi Ośrodka Sportu, Zastępcy Przewodniczącego Rady Uczelni, Kierownik Działu Promocji, Kierownikowi i pracownikom Biura Dziekana, pracownikom Biura Obsługi Studiów, sekretariatom katedr. Przyłbice będą również dostarczone do Rektoratu.

Wydział Architektury, tak jak i inne jednostki Politechniki Śląskiej, uczestniczy w przedsięwzięciach w zakresie walki z pandemią. W wyniku działań pracowników Wydziału powstały dwie wersje prototypów przyłbic – opisana wyżej unikalna edycja oraz odrębny projekt, w którego przygotowaniu wzięli udział m.in. Piotr Kurach, Łukasz Migała, Hubert Migała. Zestaw przyłbic ochronnych w ilości 40 sztuk przekazano do testowania do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Lublińcu.

W ramach walki z COVID-19 i akcji #PŚpomagamy na Politechnice Śląskiej powstały m.in. projekty: bramy odkażającej, systemu przesiewowego mierzenia temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, masek i przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, komora sterylizacyjna, automatyczny resuscytator oraz urządzenia sprawdzające skuteczność maseczek ochronnych. Więcej...

Wiadomość utworzona: 10 czerwca 2020 14:51, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2020 07:46, wykonana przez: Aleksandra Weber