5 maja 2020
Wydłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego na kolejny okres

Mimo stopniowego wycofywania ograniczeń w funkcjonowaniu placówek oświatowych oraz wynikających z tego wyzwań dotyczących zorganizowania opieki dla dzieci, przewidziano możliwość przedłużenia okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8 roku życia. Czas ten zostaje wydłużony do 24 maja.

Dział Zasobów Osobowych przypomina, że od 6 maja br. mogą być otwierane placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi – jest to możliwość, nie obowiązek. Będzie to indywidualna decyzja organu założycielskiego, podjęta we współpracy z powiatowymi służbami sanitarnymi po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w rejonie oraz po konsultacji z rodzicami.

Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim podopiecznym, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Jeżeli mimo otwarcia placówki, rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, zasiłek również będzie im nadal przysługiwał.

Wiadomość utworzona: 5 maja 2020 12:22, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2020 12:23, wykonana przez: Dominika Gnacek