28 kwietnia 2020
Przechowywanie danych elektronicznych w chmurze

Przypominamy, że w celu zapewnienia bezpiecznego przechowywania dokumentów i danych w formie elektronicznej Sekcja ds. Infrastruktury Wirtualnej Centrum Informatycznego uruchomiła usługę chmury.

Usługa chmury – dostępna pod adresem https://nextcloud.bg.polsl.pl – jest przeznaczona dla wszystkich pracowników Uczelni, posiadających konto w domenie polsl.pl. Można z niej korzystać z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Chmura spełnia takie same funkcje jak chmury komercyjne, jak np. Google Drive, One Drive itp., jednocześnie zapewniając wymagany poziom bezpieczeństwa.

Platforma  https://nextcloud.bg.polsl.pl posiada aplikacje na wszystkie systemy operacyjne oraz urządzenia mobilne. Standardowa pojemność chmury to 10GB z możliwością zwiększenia na wniosek do 100 GB.

Aby rozpocząć bezpłatne korzystanie z konta na platformie, należy wysłać e-mail na jeden z adresów pracowników Sekcji ds. Infrastruktury Wirtualnej Centrum Informatycznego:
joanna.kulik@polsl.pl, marek.gawel@polsl.pl, lukasz.porebski@polsl.pl, tomasz.miler@polsl.pl, tomasz.zielinski@polsl.pl.

Prosimy o zapoznanie się z instrukcjami dla użytkowników platformy, korzystających z chmury w wersjach: www, aplikacji desktopowej na komputery z systemem Windows lub macOS oraz aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android lub iOS.

Pierwsza publikacja: 19 kwietnia 2020 20:58, autor: Jadwiga Witek

Wiadomość utworzona: 28 kwietnia 2020 17:04, autor: Dominika Gnacek