20 kwietnia 2020
Wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego

W związku z dalszymi ograniczeniami w funkcjonowaniu placówek oświatowych oraz wynikającym z tego wyzwaniem dotyczącym zorganizowania opieki dla dzieci został opracowany system działań, dzięki któremu rodzice i opiekunowie będą mogli wydłużyć okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz. U. poz. 656) okres ten uległ wydłużeniu do 26 kwietnia 2020 roku. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie jest wliczany do limitu 60 dni, za który przysługuje zasiłek opiekuńczy na ogólnych zasadach określonych w ustawie zasiłkowej.

Wiadomość utworzona: 17 kwietnia 2020 17:40, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2020 12:03, wykonana przez: Aleksandra Weber