17 kwietnia 2020
Praca magisterska absolwenta Politechniki Śląskiej w gronie najlepszych

Absolwent Politechniki Śląskiej – Piotr Wiśniewski – zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską. Zgłoszenia do trzynastej już edycji przedsięwzięcia musiały być związane z tematyką Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych. Organizatorem konkursu była Katedra Techniki Cieplnej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.

W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbył się XIII Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Katedrę Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji trzech finalistów. Uwagę zwrócił bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, a także sposób ich prezentacji.

Laureatem drugiego miejsca został Piotr Wiśniewski, absolwent Politechniki Śląskiej. Na podium znaleźli się również związani z Akademią Górniczo-Hutniczą Piotr Raczkowski (pierwsze miejsce) oraz Marcin Wójcik (trzecia pozycja).

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Symkom, MESco oraz SBB Energy. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej, XIV edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2020 roku.

Wiadomość utworzona: 17 kwietnia 2020 10:09, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2020 10:10, wykonana przez: Dominika Gnacek