15 kwietnia 2020
Komora odkażająca z Politechniki Śląskiej już pracuje w szpitalu!

Dziś w nocy (15.04.2020) zespół dr inż. Magdaleny Bogackiej z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej we współpracy z firmą WAAM zamontował bramę odkażającą w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Projekt autorstwa tego zespołu młodych naukowców powstawał przez ok. 2 tygodnie. To pierwsza taka w pełni zautomatyzowana komora dezynfekujaca w Polsce, a przy tym pomyślnie sfinalizowana realizacja – od pomysłu, przez budowę i testy, aż po montaż zakończony sukcesem. Pracownicy szpitala będą mogli dzięki temu rozwiązaniu bezpieczniej zdejmować skażone kombinezony, chroniąc zdrowie swoje i innych osób.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Zespołowi!

O pracach nad komorą już pisaliśmy...

Przypominamy, że dzięki programowi "Politechnika przeciw epidemii" wszyscy motywowani chęcią niesienia pomocy i współpracy z Uczelnią w tym zakresie, mają możliwość finansowego wsparcia działań naukowców Politechniki Śląskiej przy wielu rozwiązaniach zwalczania koronawirusa.

Wiadomość utworzona: 15 kwietnia 2020 06:53, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 07:40, wykonana przez: Jadwiga Witek