7 kwietnia 2020
Pakiet programów projakościowych
Przypominamy, że na Politechnice Śląskiej uruchomionych zostało szereg programów projakościowych. Część z nich, to programy kontynuowane z poprzednich lat. Jednak dostępnych jest wiele nowych bardzo atrakcyjnych programów, głównie w związku z udziałem w programie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Ich zestawienie, na bieżąco aktualizowane, znajduje się w zakładce Programy projakościowe  dostępnej na stronie głównej Uczelni. Przedstawia ono m.in. numery aktów prawnych wraz z linkiem do treści odpowiedniego aktu, informację na temat procedury oceny, terminy i miejsce składania wniosków, adresatów programu, kluczowe warunki udziału w programie oraz rodzaj udzielanego wsparcia.

W związku z pandemią koronawirusa, terminy składania wniosków w niektórych konkursach zostały przedłużone do 30 kwietnia. Dotyczy to m.in. dofinansowania badań o charakterze przełomowym, czy też wsparcia dla rozpoczęcia działalności naukowej w nowej tematyce badawczej. W dniu 23 kwietnia upływają z kolei terminy składania wniosków na finansowanie kształcenia zorientowanego projektowo PBL, a także na finansowanie projektów Studenckich Kół Naukowych.

W wyżej wymienionych programach szczególnie zachęcamy do zgłaszania projektów związanych z aktywnym poszukiwaniem rozwiązań dotyczących powstrzymania pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz zwalczania jego skutków w wymiarze technicznym i społecznym, jak również poszukiwaniem rozwiązań wspierających proces zdalnego kształcenia.

Wiadomość utworzona: 7 kwietnia 2020 12:05, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2020 13:08, wykonana przez: Dominika Gnacek