7 kwietnia 2020
Ruszył program „Politechnika przeciw epidemii”

Z myślą o usprawnieniu finansowym działalności związanej ze zwalczaniem COVID-19 Uczelnia uruchamia program „Politechnika przeciw epidemii”, w ramach którego wszyscy zainteresowani mogą udzielić wsparcia pieniężnego na prace badawcze prowadzone na Politechnice Śląskiej.

Na potrzeby programu zostało wydzielone dedykowane subkonto:

PL 20 1050 1214 1000 0024 6643 9409

Ze środków pozyskanych drogą wolnych datków naukowcy Politechniki Śląskiej będą mogli korzystać przy realizacji działań na rzecz walki z COVID-19, a także w prowadzeniu przedsięwzięć dotyczących innych chorób zakaźnych oraz zminimalizowania konsekwencji stanu epidemii.

Bazując na idei finansowania społecznościowego, Politechnika Śląska zdecydowała się utworzyć swego rodzaju przestrzeń dla nowej formy wsparcia. Wpłaty są w pełni dobrowolne i mogą zostać dokonane przez osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Prace nad wnioskami (za pomocą komunikatorów internetowych) będą dokonywane w ramach obrad specjalnej komisji w składzie: JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk (przewodniczący komisji) oraz dr inż. Zygmunt Łukaszczyk (wiceprzewodniczący Rady Uczelni), prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz (przewodniczący Senackiej Komisji ds. Budżetu), mgr Bożena Janiczek (Zastępca Kwestora ds. Kosztów i Funduszy Międzynarodowych), mgr inż. Katarzyna Turoń (przewodnicząca Samorządu Doktorantów), inż. Edyta Piecuch (przewodnicząca Samorządu Studenckiego).

Zachęcamy do zaangażowania się w inicjatywę Politechniki Śląskiej!

Wiadomość utworzona: 7 kwietnia 2020 09:56, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2020 14:49, wykonana przez: Dominika Gnacek