6 kwietnia 2020
O architekturze na Politechnice Śląskiej w „Forum Budownictwa”

Osiągnięcia, propozycje i plany… Na łamach najnowszego wydania „Forum Budownictwa” ukazało się sześć artykułów związanych z Wydziałem Architektury oraz samą Politechniką Śląską.

Magazyn jest poświęcony w dużym stopniu przeszłości i przyszłości rejonu śląskiego w zakresie gospodarki. Przedstawione zostało sprawozdanie z działalności Śląskiej Izby Budownictwa w 2019 roku wraz z chronologicznym przeglądem najważniejszych projektów, spotkań i przedsięwzięć.

Nie mogło zabraknąć materiałów przypominających ważne z branżowego punktu widzenia wydarzenia, które w ostatnim czasie odbyły się na Śląsku tj. 4. Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz 21. Gliwickich Targów Budowlanych EXPO GLIWICE. Publikacja stała się okazją do przypomnienia o nagrodach, jakie w ramach drugiej z imprez przyznano Politechnice Śląskiej – uhonorowane zostały wówczas nakładka BenchMan, zaprojektowana przez prof. Klaudiusza Frossa, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, a także stoisko Wydziału, które otrzymało wyróżnienie Śląskiej Izby Budownictwa.

Za działalnością architektoniczną podąża działalność publikacyjna – jeden z artykułów opracowanych przez prof. K. Frossa dotyka zagadnienia uatrakcyjniania przestrzeni publicznej. W tekście przywołane zostały przykłady realizacji dokonywanych na Uczelni w ramach Śląskiej Szkoły Badań Jakościowych, przedsięwzięć bazujących na fotowoltaice oraz małej architekturze. Temu ostatniemu tematowi poświęcone zostały również osobne materiały („Sztuka i dizajn w kampusie Politechniki Śląskiej” oraz „Posadź na ławce kolejnego BenchMana), w których prof. K. Fross zabiera czytelnika za kulisy innowacyjnego projektu „aRt&DeSiGn in Public Space”.

Z czasopisma możemy dowiedzieć się także o osiągnięciu, jakim było zaprojektowanie Parkietu Teatralna przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Wydawcą magazynu jest Śląska Izba Budownictwa, a w skład Rady Naukowej i Rady Recenzentów czuwających nad merytorycznością czasopisma wchodzi wielu naukowców z Politechniki Śląskiej. Grupą docelową „Forum Budownictwa” są budowlańcy, spółdzielcy oraz samorządowcy z całej Polski.

Wiadomość utworzona: 6 kwietnia 2020 16:06, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 6 kwietnia 2020 16:09, wykonana przez: Dominika Gnacek