3 kwietnia 2020
Apel samorządu Miasta Gliwice

W związku z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 samorząd Miasta Gliwice zwraca się z prośbą o włączenie się wolontariuszy, studentów i pracowników Politechniki Śląskiej do pomocy i udzielenia wsparcia potrzebującym.

Pozostawanie w gotowości do niesienia pomocy i rzeczywiste podjęcie działań pozwolą zapewnić stałą opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym oraz pensjonariuszom i mieszkańcom domów pomocy społecznej, którzy w szczególności są narażeni na utratę zdrowia lub życia w przypadku zakażenia koronawirusem.

W celu sprawnej koordynacji i przekazywaniu potrzebującym ofert pomocy została utworzona Gliwicka Baza Wsparcia. Osoby, które chcą zaoferować swoje wsparcie, proszone są o wysłanie e-maila na adres bazawsparcia@um.gliwice.pl lub skontaktowania się pod numer telefonu: 32 232 04 77.

Włączenie się pracowników i studentów Politechniki Śląskiej do akcji na rzecz walki z epidemią koronawirusa i gotowość do niesienia pomocy jeszcze bardziej usprawnią działania oraz korzystnie wpłyną na poczucie bezpieczeństwa, które jest jedną z najważniejszych potrzeb społecznych.

Wiadomość utworzona: 3 kwietnia 2020 12:06, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2020 13:48, wykonana przez: Jadwiga Witek